Activity |
Perpetrator |
Director |
John Woodcock |
Asssistant Director |
Kevin Wheaton |
Asssistant to the Directors |
Susan Tabak |
Producer |
Susan Tabak |
Assistant Producer |
JoMarie Rosser |
Musical Director |
Pat Zuk |
Assistant Musical Director |
Bob Minnichelli |
Choreographer |
Angela Asch |
Dance Captain |
Erin Beck |
Costume Coordinator |
Susan Norris |
Properties |
Ida Miller-Krause |
Programs |
Tony McQuilkin |
Publicity |
Kim Everett |
Set Design |
Megan Hughes |
Art & Graphic Design |
Robin Wohlman |
Photography |
John Nolan |
Hair & Makeup |
Karen Hill, Patty Jarvis, Susane Button, Jeanine Barba |
Rehearsal Piano |
Pat Zuk, Dave Boyer, Debbie Minnichelli |
Videography |
James Starr |
Seamstresses |
Martha Amour, Nancy Arnold, Nancy Brennan, Sue Brennan, Susane Button,
Maria Cohen, Vivian Ibarra, Donna Imhoff, Patty Jarvis, Ruth Jackson, Susan Norris, Yelena Yushenko
|
Tickets |
Susan Tabak |
Concessions |
Molly Hughes, Marilee Wheaton, Courtney McManus, KC Hughes, JoMarie Rosser, Monica Owen,
Lawrence A. Moreno, Alanna Wheaton, Wistan Sakamoto, Ozzie Vinueza, Monique Camou, Brian Mehl
|
TAP Technical Directors |
Tammy Choy, Chuck Gustafson |
TAP Technical Assistant |
Taylin Kamimoto |
Stage Manager |
Henry Moreta |
Light Design & Light Board Operation |
Edgar Calderon |
Sound Technician |
Atsushi Watanabe |
Fly Rail Operator |
Tim Edmondson |
Spotlight Operators |
Robert Richardson, Charles Burke |
Armstrong Theatre Technical Director |
Chris Adame |
Online Media |
Chuck Gustafson |
Backstage Crew |
Chuck Gustafson, Taylin Kamimoto & cast |
AEA Liaison |
Brian Kasper |
Set Construction Lead |
Mike Riccio |
Set Construction |
Nancy Arnold, Michelle Ayres, Erin Beck, Carol Bradley, John Bruner, Charles Burke,
Michael DeBartolo, Sherry Erickson, Chuck Gustafson, James Hall, Bruce Harper, Craig Harris, Michael Heidner,
Elizabeth Hestevold, Donna Imhoff, Mary Kay, Bob Manning, Vasilli Martin, Tony McQuilkin, Brian Mehl,
Steve Norris, Bob Minnichelli, Mark Pasano, Regina Raleigh, Ryan Raleigh, John Ranaudo, Jerry Smart, Jason Stout,
Ariel Swift, Susan Tabak, Kevin Wheaton, Travis Wheaton, Robin Wohlman, John Woodcock
|
Instrument |
Musician |
Conductor |
Mark Aguero |
Violin |
Joe Derthick (Concertmaster), Karen Lawrence, Colleen Okida, Carole Ellis, Ellen Woodyard,
Allyson Bates, Diane Bohl, Bianca Lara
|
Cello |
Bob Boren, Audrey Irwin |
Woodwinds |
Karen Case, Andy Meter, Dane Teter, Mike Munson, Bill Malcolm |
Trumpets |
Brian Lim, Dave Ploen, Kris Kadir |
Trombones |
Pat Lenertz, Travis Patrick, Drew Ganet, John Dusenberry |
Piano |
Dave Boyer |
Bass |
Steve Fry |
Percussion |
Debbie Minnichelli |
Orchestra Management |
Debbie Minnichelli |